top of page

EVİNİZİ SONBAHARA HAZIRLAMANIN 9 ÜCRETSİZ VE KOLAY YOLU


Tıpkı sonbahar havasının, adımlarınızda size yeni bir moral vermesi gibi, evinizin dekorunu küçük bir bahar tazelemesi ile uyandırmak, size bahar kadar canlı hissettirebilir. Hemen aklınıza kötü düşünceler getirmeyin, bu yenilemeyi yapmak için öyle büyük miktarlar harcamak zorunda değilsiniz. İyi haber şu ki, evinizi aydınlatmak ve tazelemek, düşündüğünüzden çok daha kolay- ve çok daha uygun maliyetli!

Mevcut odanızın düzeninden ve dekorasyonundan bıktıysanız, mevsimin değişmesi, odanızın tarzını canlandırmak ve bunun size iyi hissettirmesi için mükemmel bir bahane olabilir! İster tüm yaşam alanınızı yeniden şekillendirecek büyük bir değişiklik yapma havasında olun, isterseniz de sadece oturma odanızın dekorunda birkaç küçük ama etkileyici değişiklik yapın. Gerçekten birşeyleri değiştirmek istiyorsanız cüzdanınızı zorlamadan yapabileceğiniz bir çok mantıklı ve kolay yol bulmak o kadar da zor değil.

Odanızın dekorunun mükemmel görünmesinin sırrı, bir sürü pahalı bitki satın almak veya modaya uygun yeni dekorasyon ürünleri alarak alışveriş yapmak değildir. Daha ziyade, bu, dekorasyon fikirleri söz konusu olduğunda çerçevenin dışında düşünebilmeyi gerektirir. Cüzdanınızı yormadan, elinizde bulunan eşyaları yeniden kullanarak yaratıcı olmalı ve evinizi tazelemek için birkaç zevkli tasarım riskini göze alabilmelisiniz. 

Odanızın dekorunda birkaç değişiklik yaparak evinizde mevsimin değişimini kutlamaya hazırsanız, evinizi sonbahara hazırlamak için birkaç yaratıcı (ve tamamen ücretsiz) yöntemimiz var. Sonuçta, küçük bir değişiklik sizin için iyi olabilir.

1. Dağınıklığı Temizleyerek Başlayın


Hiçbir şey oturma odanızı dağınıklığı temizlemekten daha hızlı bir şekilde yenilemez; bu nedenle yenileceğiniz alana eleştirel bir gözle bakmak için bir gün ayırın. Tüm düz yüzeyleri temizleyin ve tamamen yeniden düzenleyerek baştan başlayın. Unutma: Daha az eşya daha çok özgürlük. Kendinizi hala sıkışmış hissediyorsanız, şahsen fark etmeyebileceğiniz dağınık alanları görsel olarak görmenize yardımcı olması için telefonunuzdan odanızın bir resmini bile çekebilirsiniz.

2.  Salon Mobilyalarınızı Yeniden Düzenleyin


3.  Bir Arkadaşınızla Geçici Olarak Aksesuarları Takas Edin


Evinizi bahar ile uyandırmak için yeni ürün satın almak yerine, dekorasyona ve tasarıma meraklı arkadaşlarınıza birkaç ay boyunca dekoratif ürün takas etmek isteyip istemediklerini sorun. Aynı gardırop değiştirmeye benziyor ama bu sefer elbiseler yerine lambalar, yastıklar, tablolar ve birçok eğlenceli dekor ürünleriyle.

4.  Boya Kalemlerini Kullanarak Kendi Duvar Sanatınızı Yapın


Odanızda, boya kalemlerinizi kullanarak kendi duvarınızı oluşturun ve bir odak noktası verin. Basit bir cetvel kullanarak geometrik tasarım ya da sahte duvar kağıdı gibi basit bir şeyi doğrudan duvarlarınıza çizin ve tercih ettiğiniz renkte bir  boya kalemi ile üzerini boyayın. Bu ücretsiz dekorasyon fikri ile kendi el yapımı duvarınızı bir çırpıda yapabilir, odanızı ya da evinizi bambaşka bir havaya büründürebilirsiniz!

6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2_Post
bottom of page